Leszek Sławiński

Jestem psychologiem i psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym pracującym w Bydgoszczy. Ukończyłem psychologię ze specjalnością: psychoterapia oraz doradztwo personalne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obecnie uczestniczę w superwizjach podczas czteroletniego studium Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Uczestniczyłem w specjalistycznym szkoleniu terapii PTSD (zaburzenie stresowe pourazowe) na Uniwersytecie Warszawskim.

Pracuję w Centrum Psychoneurologii Domu Sue Ryder w Bydgoszczy. Zajmuję się głównie diagnozą i terapią pacjentów z zaburzeniami lękowymi, nastroju, osobowości oraz otępieniem. Często spotykam się też w gabinecie z osobami zdrowymi, które w kryzysowych sytuacjach potrzebują pomocy.

Prowadzę również psychoterapię i poradnictwo oraz wsparcie psychologiczne w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy, na ulicy Sułkowskiego 58 A.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna opiera się na założeniu, że nasze myśli, zachowania i emocje są bardzo ściśle połączone. Zmieniając jedne z nich wpływamy na drugie.
Załóżmy, że boimy się czegoś. Uważamy, że nie damy rady, czujemy się źle, zaczynamy unikać pewnych wyzwań. Robiąc to, nie mamy okazji sprawdzić, czy rzeczywiście to prawda i obawy tylko się pogłębiają, odczuwamy coraz większy lęk.

Podczas takiej terapii klient i psychoterapeuta koncentrują się na wybranym celu i wspólnie odkrywają konkretne sposoby jego rozwiązania. Jest to terapia krótkoterminowa, najczęściej od kilku do dwudziestu kilku spotkań raz w tygodniu albo rzadziej. Terapeuta jest aktywny, dużo pyta, zbiera informacje potrzebne do zrozumienia sytuacji klienta. Często planuje wspólnie z klientem eksperymenty, a więc nie tylko rozmawiają, ale też testują, jak teoria będzie działać w prawdziwym życiu.

Cennik:

  • Konsultacja psychologiczna: 100 zł/sesja (do 50 min.)
  • Psychoterapia indywidualna: 100 zł/sesja (do 50 min.)
  • Diagnostyka psychologiczna: 150 zł/sesja (do 90 min.)

Kontakt:

tel. 600 766 511
e-mail: leszek.slawinski.psycholog@gmail.com

Leszek Sławiński