Leszek Sławiński

Jestem psychologiem i certyfikowanym psychoterapeutą poznawczo-behawioralnym (nr 553) pracującym w Bydgoszczy.

Ukończyłem psychologię ze specjalnością: psychoterapia oraz doradztwo personalne na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Ukończyłem czteroletnie studium Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Jestem również członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej. Uczestniczę w licznych, specjalistycznych szkoleniach: terapii PTSD (zaburzenie stresowe pourazowe) na Uniwersytecie Warszawskim, stosowania technik wyobrażeniowych, elementów terapii DBT borderline, najnowszych podejść w terapii zaburzeń nastroju i innych. Swoją pracę systematycznie poddaję certyfikowanej superwizji.

Pracuję w Centrum Psychoneurologii Domu Sue Ryder w Bydgoszczy. Zajmuję się tam głównie diagnozą i terapią pacjentów z zaburzeniami lękowymi, nastroju, osobowości oraz otępieniem. Często spotykam się też w gabinecie z osobami zdrowymi, które w kryzysowych sytuacjach potrzebują pomocy.

Prowadzę również psychoterapię i poradnictwo oraz wsparcie psychologiczne w Wojewódzkiej Przychodni Zdrowia Psychicznego w Bydgoszczy, na ulicy Sułkowskiego 58 A.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna opiera się na założeniu, że nasze myśli, zachowania i emocje są bardzo ściśle połączone. Zmieniając jedne z nich wpływamy na drugie.

Podczas takiej terapii klient i psychoterapeuta koncentrują się na wybranym celu i wspólnie odkrywają konkretne sposoby jego rozwiązania. Jest to terapia krótkoterminowa, najczęściej od kilku do dwudziestu kilku spotkań raz w tygodniu albo rzadziej. Terapeuta jest aktywny, dużo pyta, zbiera informacje potrzebne do zrozumienia sytuacji klienta. Często planuje wspólnie z klientem eksperymenty, a więc nie tylko rozmawiają, ale też testują, jak teoria będzie działać w prawdziwym życiu.

Cennik:

  • Konsultacja psychologiczna: 120 zł/sesja (do 50 min.)
  • Psychoterapia indywidualna: 120 zł/sesja (do 50 min.)
  • Diagnostyka psychologiczna: 150 zł/sesja (do 90 min.)

Kontakt:

tel. 600 766 511
e-mail: leszek.slawinski.psycholog@gmail.com

Leszek Sławiński